ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

تعداد بازدید : ۸۴۶
کد خبر: ۹۵۹
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: مقام معظم رهبری بر مقوله احیای امر به معروف در کشور تاکید بسیاری داشتند تا مردم را وارد صحنه فعالیت در حوزه امر به معروف کنیم.

 به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد زرگر، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مراسم امضای تفاهم‌نامه سازمان حفاظت محیط زیست و ستاد امر به معروف و نهی از منکر که با حضور معصومه ابتکار در محل سازمان محیط زیست برگزار شد، با اشاره به اینکه ایجاد مقوله امر به معروف و نهی از منکر بر اساس احکام نورانی اسلام یک حرکت مردمی پیشگیرانه است، گفت: ۹۵ درصد احکام اسلامی پیشگیرانه است و تنها ۵ درصد برخوردی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین زرگر با بیان اینکه اگر در ارتباط با پیشگیری سرمایه‌گذاری کنیم، یقینا موفق‌تر خواهیم بود گفت: تفاهم‌نامه مذکور از دو جهت باعث خوشحالی است. اکثر تفاهم‌نامه‌ها در بحث امر به معروف که در مجموعه منعقد شد جهت فعال کردن شوراها و یاوران معروف است و الحمدالله در سازمان حفاظت محیط‌ زیست حرکات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در ابتدای تشکیل ستاد امر به معروف در سال ۷۲، در بحث احیای امر به معروف  تاکید بسیاری می‌شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری نیز بر مقوله احیای امر به معروف در کشور تاکید بسیاری داشتند تا مردم را وارد صحنه فعالیت در حوزه امر به معروف کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه سعی کردیم ذهنیت منفی نسبت به امر به معروف را عوض کنیم، تصریح کرد: متاسفانه امر به معروف تنها با بی‌حجابی و بدحجابی مساوی و یکسان تلقی می‌شود. در حالی که امر به معروف هر چیز خوب و خیر و نهی از منکر هرچیز بد و شر است. بنابراین امر به معروف فقط حجاب نیست. بلکه مقولات مهمی نیز چون محیط زیست و ... را نیز شامل می‌شود. جهت دوم خوشحالی این است که این مظلومیت فریضتین که تا گفته میشود امر به معروف و نهی از منکر ، متبادر به ذهن بد حجابی است با این حرکت خوب و امضاء این تفاهم نامه و ادامه این حرکت برطرف میگردد.ضمنا موضوع اسراف و تجمل‌گرایی در دستور کار جلسه این ستاد قرار داشته و وظایف مشترک و اختصاصی برای دستگاه‌ها مشخص و تبیین شده و مورد تصویب قرار گرفت.

در متن تفاهم‌نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و ستاد امر به معروف نهی از منکر چنین آمده است که موضوع همکاری این دو سازمان بر بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های علمی، اجرایی و کارشناسی و تخصصی طرفین با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و اسناد بالادستی (قانون اساسی، قانون حمایت امران به معروف و ناهیان از منکر و سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری) در راستای نهادینه کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر بر دستگاه‌های اجرایی و آحاد جامعه برای حفاظت محیط زیست معطوف است.تفاهم‌نامه مذکور از تاریخ امضا به مدت ۵ سال معتبر خواهد بود. همچنین در صورت تمایل طرفین به ادامه فعالیت‌ها و برنامه‌ها، زمان اعتبار تفاهم‌نامه برای زمان مشابه قابل تمدید خواهد بود.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.