ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

تعداد بازدید : ۹۲۶
کد خبر: ۷۸۱
تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۳
جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: باید برای امربه‌معروف و نهی از منکر، امت بود و امت یعنی گروه؛ یعنی کار گروهی.

 به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکرگلستان، یاسر قزوهی در نخستین نشست هم‌اندیشی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان با کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گرگان گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر در ساده‌ترین تعریف به معنای امر به خوبی‌ها و بازداشتن از بدی‌هاست. حدود ورود مردم به امربه‌معروف و نهی از منکر، تذکر زبانی است و نه بیشتر و باید در تذکر هم مراقب حرمت و آبروی افراد بود.

وی خاطر نشان شد: در امربه‌معروف و نهی از منکر خشونت معنا ندارد و ما قرائت نادرستی که در برخی از کشورهای اسلامی از امربه‌معروف و نهی از منکر وجود دارد را برنمی‌تابیم.آیات وارده در زمینه فریضتین،کلید واژه امت اهمیت دارد     را اشاره فرموده که باید برای امربه‌معروف و نهی از منکر، امت بود و امت یعنی گروه؛ یعنی کار گروهی.

قزوهی همچنین افزود: فرهنگ اسلامی، ما را برادر و خواهر معرفی می‌کند. باید همانطور که دلسوز برادر و خواهران خونی خود هستیم؛ دلسوز برادران و خواهران دینی باشیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.