ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

تعداد بازدید : ۸۳۲
کد خبر: ۴۴۷
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۸
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سمنان گفت : هنجارشکنان و بدحجابان بدانند که طرح تذکر لسانی یک ارفاق قانونی و مقدماتی برای جلوگیری از برخورد، دستگیری و تشکیل پرونده برای آنها در مراجع قانونی است.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر به نقل از ستاد استان سمنان، مانور طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سمنان، با هدف گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر ، تاکید بر توسعه تذکر لسانی و نیز تقویت باورهای دینی در بین مردم به ویژه جوانان و نوجوانان با همکاری سپاه و پشتیبانی نیروی انتظامی در قالب 25 گروه جداگانه خواهر و برادر با حضور در خیابان ها و مراکز  پرتردد شهری، در قالب قانون آمران به معروف و ناهیان از منکر، به انجام وظیفه دینی، شرعی و قانونی خود پرداختند..

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان در آیین برگزاری این مانور در سمنان، گفت : این طرح پس از ابلاغ امر به معروف و نهی از منکر در استان سمنان آغاز شده و در اجرای آن ٥٠٠ نفر مشارکت دارند.

حیدر آسیابی افزود: آمران به معروف در این طرح ، بر اساس آموزش های تخصصی، موظف به امر به معروف و نهی از منکر زبانی هستند و به هیچ وجه حق برخورد فیزیکی ندارند.

وی اظهار داشت : ٣٠٠ نفر از بانوان در بخش تذکر لسانی و ٢٠٠ نفر از آقایان در بخش پشتیبانی در قالب گروه های ١٠ نفره با حضور در اماکن عمومی به افراد دارای حجاب نامناسب تذکر می دهند.

آسیابی با بیان این که آمران به معروف پس از گذراندن مراحل شناسایی، گزینش و دوره های آموزشی برای اجرای این طرح انتخاب شدند، تصریح کرد : استان سمنان مرحله اجرایی و عملی تذکر لسانی در اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر را اجرا کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان از حمایت ها و پشتیبانی همه جانبه قانونی از مجریان طرح تذکر لسانی خبر داد و گفت : هنجارشکنان و بدحجابان بدانند که طرح تذکر لسانی یک ارفاق قانونی و مقدماتی برای جلوگیری از برخورد، دستگیری و تشکیل پرونده برای آنها در مراجع قانونی است.

این مانور در قالب 60 گروه با همکاری سپاه و پشتیبانی نیروی انتظامی در شهرستان های سمنان، شاهرود، دامغان، مهدیشهر، گرمسار و آرادان برگزار شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.