ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

تعداد بازدید : ۴۳۴
کد خبر: ۲۵۹۰۱
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۲
دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: ریشه و اصالت زن ایران زمین در اصالت شخصیت، نجابت و پاکدامنی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ محمود الله‌مرادی در همایش مشترک حجاب و عفاف در سازمان صنعت کردستان که با حضورروسای اطاق اصناف مرکز استان و شهرستانها و روسای مجامع امور صنفی و دبیران ستادهای شهرستانی برگزار گردید، با اشاره به اینکه در جامعه اسلامی زنان از جایگاه والایی برخوردارند؛ اظهار نمود: در کشورهای غربی از زنان به عنوان ابزاری در راستای مقاصد خود بهره می‌گیرند و روی آن تبلیغات می نمایند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در کشور، ریشه و اصالت زن ایران زمین در اصالت شخصیت، نجابت و پاکدامنی است، لذا وظیفه مسوولان در جامعه اسلامی ترویج این جایگاه ارزشمند است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف در جامعه اسلامی، رعایت آن در مجموعه‌های اداری را جزو وظایف مدیران دانست، و تاکید کرد: باید روسای اقدام به نظارت و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نمایند.

وی وظایف مدیران ادارات را در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف خطیر ارزیابی کرد و گفت:مدیران باید در راستای اجرای این مهم نهایت جدیت را بخرج داده و از هیچ تلاش دریغ ننمایند.

الله مرادی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر دعوت مردم به نیکی‌ها و برحذر داشتن از منکرات است، اجرای این فریضتین را وظیفه همه آحاد جامعه دانست، و خاطرنشان کرد: با اکتفا نمودن به گفتن و رفتن و دوری از هر گونه تنش از الزامات انجام صحیح آمران به معروف و ناهیان از منکر است.

به گفته الله‌مرادی، هر فردی در جامعه اسلامی موظف است در راستای گسترش معروفات در جامعه تلاش کند و از ترویج بی‌بندوباری در جامعه جلوگیری نماید تا به جامعه آرمانی، که در خدمت ارزشها قرار گیرد، برسیم.

وی با اشاره به سیاست حقوق بشری کشورهای غربی در برابر ایران گفت: جهانی که این کشورها تعریف می کنند جهانی بر پایه منافع ملی خود آنها است و هر آنچه به نفع آنها باشد حقوق بشر و هر آنچه خلاف آن ضدحقوق بشر معرفی می نمایند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به اینکه کشورهای غربی خود را حامی و طرفدار حقوق بشر معرفی می‌کنند و ایران را ضدحقوق بشر می‌دانند؛ افزود: این کشورها منافع ملی خود را در تجاوز و غارت ثروت کشورهای جهان سوم می‌بینند.

وی افزود: آمریکایی‌ها نفت سوریه را غارت می‌کنند بدون اینکه ریالی پرداخت کنند.

الله‌مرادی اظهار کرد: اسرائیل هر روز در فلسطین با اعمال وحشیانه مردم بی گناه فلسطین را به قتل می رساند، چرا این کشورهای مدعی حقوق بشر در برابر این جنایت ها سکوت کرده است.

وی به شهادت رساندن جوانان ایران و ترور بیش از ۱۸ هزار نفر از مردم ایران توسط منافقین را اقدامی غیر انسانی و خلاف قواتین حقوق بشری دانست، اما کشورهای مدعی حقوق بشر امروز پایگاهی برای تروریستهای منافق و خون آشام گردیده که این یک رسوایی برای این کشوها است.

 

حفظ حجاب و عفاف منجر به امنیت اجتماعی روانی در جامعه می‌شود

 مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان نیز گفت: حفظ حجاب و عفاف در جامعه منجر به امنیت اجتماعی و روانی در جامعه می‌شود.

بختیار خلیقی افزود: رعایت حجاب تنها مربوط به جامعه اسلامی نیست بلکه شواهد تاریخی از قدیم الایام نشان می دهد رعایت حجاب و عفاف در میان زنان متداول بوده است.

خلیقی با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام در زمینه حجاب و عفاف، رعایت حجاب عامل استحکام بنیان خانواده دانست.

وی با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف در سازمان‌ها و واحدهای صنفی، حمایت از طراحان و تولیدکنندگان پوشاک اسلامی و نیز اطلاع رسانی و ارتقاء سطح واحدهای تولیدی، توزیعی در جهت ترویج حجاب و عفاف ضروری برشمرد و گفت: سازمان‌های صنفی باید به بحث آموزش پوشش و حجاب ورود کنند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.