ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

تعداد بازدید : ۹۸۷
کد خبر: ۲۵۸۸۲
تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴
در اولین اجلاسیه سراسری فعالان «واجب فراموش شده» از دکتر هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به خاطر تهیه و تدوین و اهتمام به طرح جامع «عفاف و حجاب» تقدیر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ در اولین اجلاسیه سراسری فعالان «واجب فراموش شده» از دکتر هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به خاطر تهیه و تدوین و اهتمام به طرح جامع «عفاف و حجاب» تقدیر شد.

در این همایش که با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از فعالان امر به معروف و نهی از منکر در قم برگزار شد، میهمانانی از 24 کشور دنیا حضور داشتند و تجربیات و دانش خود را در خصوص احیای امر به معروف و نهی از منکر به اشتراک گذاشتند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ارتباط با طرح عفاف و حجاب گفت: این ستاد برای حل مسئله حجاب طرح کاملی در ۱۱ عرصه ارائه کرده که درصورت کمک مجلس شورای اسلامی، با اجرای آن، مسئله حجاب بدون هیچ تنشی ظرف دو سال قابل حل خواهدبود

دکتر هاشمی گلپایگانی هدف از امر به معروف و نهی از منکر را ایجاد جامعه توحیدی و عدالت اجتماعی دانست و افزود: هرجا عدالت نادیده گرفته شود و ظلمی صورت گیرد منکر اتفاق افتاده است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه نباید امر به معروف و نهی از منکر را تنها در حجاب خلاصه کنیم، خاطرنشان کرد: حجاب در حال حاضر نقطه تقابل استکبار جهانی با نظام اسلامی شده و دشمن به دنبال ایجاد دوقطبی در جامعه ما است که باید در مقابل آن ایستادگی کرد و دیکتاتوری رسانه ای و فضای مجازی را شکست.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تأکید بر اینکه حجاب را باید از دستگاه ها و نهادهای دولتی آغاز کنیم، گفت: حدود ۴۰ درصد از افرادی که از نیروی انتظامی تذکر می گیرند کارمند دولت هستند و باید این مسئله اصلاح شود.

وی افزود: اگر وضعيت دستگاه‌ها و نهادهای دولتی اصلاح نشود نمی‌توان وضعیت عفاف و حجاب جامعه را به درستی اصلاح کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.