ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

تعداد بازدید : ۴۱۱
کد خبر: ۲۵۸۶۹
تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸
مسئول عفاف و حجاب ستاد امر به معروف مازندران مطرح کرد:
زهرا رضایی: متاسفانه در گذشته برخورد مستقیم با افراد بدحجاب گاها موجب ایجاد تنش و حتی درگیری می شد؛ ستاد با ارائه طرح جامع عفاف و حجاب بدنبال جلوگیری از بروز این تنش ها و اجرای قانون توسط خود مردم به عنوان یک ارزش اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران، زهرا رضایی مسئول اداره عفاف، حجاب و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران در گفتگوی تخصصی با اصحاب رسانه به تبیین طرح جامع عفاف و حجاب پرداخت و عنوان کرد: فواید عفاف و حجاب باید برای آحاد مردم تبیین گردد.
مسئول عفاف و حجاب ستاد امر به معروف مازندران با تشریح طرح جامع عفاف و حجاب، اظهار کرد: توامانی کار فرهنگی و اجرایی در حوزه عفاف و حجاب اثرگذاری موثرتری خواهد داشت، زیرا کار اجرایی بدون کار فرهنگی، بی محتواست و کار فرهنگی نیز بدون کار اجرایی، ماندگار نخواهد بود؛ به همین دلیل در طرح ستاد این دو توامان انجام خواهند شد.
رضایی عدم تنش زایی در این طرح را یکی از شاخصه‌های مهم آن برشمرد و عنوان داشت: در گذشته مواجهه مستقیم مجریان با بانوان بدحجاب گا‌ها موجب ایجاد تنش و حتی درگیری می‌شد، اما این طرح به گونه‌ای تدوین شده که برای اجرایی نمودن آن، حتی الامکان از مواجهه مستقیم با مردم خودداری می‌شود و مسئولین دستگاه‌های دولتی، اصناف، کسبه، بازاریان و حتی عابرین پیاده و وسایل نقلیه، خود مجری قانون می‌شوند و بعنوان یک ارزش اجتماعی نسبت به رعایت آن اقدام می‌نمایند.
وی همه جانبه بودن و جامعیت داشتن این طرح را نیز یکی دیگر از نقاط قوت طرح خواند و تصریح کرد: این طرح در تمام عرصه‌هایی که یک خانم بدحجاب، ممکن است ظهور و بروز داشته باشد، اجرا خواهد شد که بعنوان مثال می‌توان بصورت گام به گام دستگاه‌های دولتی، اماکن تجاری و خدماتی، مراکز آموزشی، وسایل نقلیه، معابر و اماکن عمومی، فضای مجازی و ... اشاره نمود.
مسئول عفاف و حجاب ستاد امر به معروف مازندران ضمانت اجرایی برای پیاده سازی طرح‌های اینچنینی را از ضروریان غیر قابل انکار خواند و افزود: مصوبات ۸۲۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی و ۴۲۷ شورای فرهنگ عمومی، به عنوان سند‌های بالادستی این طرح قانونمند بوده و ضمانت اجرایی آن محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه بالاترین مقام هر دستگاه مسئول اجرای این طرح در مجموعه تحت امر خود است، افزود: جریمه اجرا نشدن طرح عفاف و حجاب در دستگاه‌ها و نهادها، کاهش و حذف بودجه رفاهی آن دستگاه است.
رضایی با اشاره به اینکه حجاب واجب شرعی است و حدود آن نیز در قرآن مشخص شده است، اظهار کرد: زیر پا گذاشتن حجاب به نوعی توهین به فرامین الهی و آیات قرآن است.
وی به اقدامات همه جانبه دشمنان به ویژه با راه اندازی کمپین‌های مختلف در رسانه‌ها اشاره و عنوان داشت: اگر نه به حجاب اجباری را به رسمیت بشناسیم، بی‌حجابی و بی عفتی در جامعه رونق گرفته و به دنبال آن باید پذیرایی ازدواج سفید، همجنس‌گرایی، ازدواج با حیوانات و به منجلاب رفتن عفت عمومی و ارزش‌های دینی همچون جامعه غرب باشیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.