ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

تعداد بازدید : ۹۶۲
کد خبر: ۲۵۷۴۹
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴
درخواست دبیر ستاد امر به معروف از مجلس:
دکتر هاشمی گلپایگانی قائم مقام رئیس و دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر در نامه ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی، خواستار تشکیل وزارت «خانواده و جوانی جمعیت» در جهت تقویت کارکرد نهادی خانواده و توسعه کمی و کیفی جمعیت به عنوان یکی از مولفه های امنیت ملی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛قائم مقام رئیس و دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر در نامه ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی، خواستار تشکیل وزارت «خانواده و جوانی جمعیت» در جهت تقویت کارکرد نهادی خانواده و توسعه کمی و کیفی جمعیت به عنوان یکی از مولفه های امنیت ملی شد.

در نامه دکتر سیدمحمدصالح هاشمی گلپایگانی به رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به عنوان یکی از دستاوردهای درخشان مجلس یازدهم، لوازم تحقق اهداف این قانون را بدون اعمال مدیریت متمرکز و تخصصی و ایجاد پیوستگی نهادی دشوار برشمرده است.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر با اشاره به متولیان پراکنده، اهمیت فوق العاده و جایگاه بسیار خطیر خانواده به عنوان یک رکن تمدن ساز و پایه اجتماع و لزوم توجه به همه اعضای خانواده به عنوان هویت مستقل شامل کودکان، سالخوردگان، زنان بی سرپرست و...، خواستار تشکیل وزارت خانواده و جوانی جمعیت با الحاق معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سازمان بهزیستی، امور بازنشستگان وزارت رفاه و کار و امور اجتماعی، سازمان بازنشستگی کشوری و معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان شد.

این استاد دانشگاه، هم افزایی ستادی، تجمیع امکانات، کاهش هزینه ها و استفاده از تمامی قابلیت ها و اعمال سیاست های هماهنگ را از مزایای اداری تشکیل این وزارتخانه دانست.

دکتر هاشمی گلپایگانی پس از درخواست الحاق معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان به وزارت جدید خانواده و جوانی جمعیت، پیشنهاد ادغام  وزارت ورزش با وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی را در این نامه مطرح کرده است.

وی در همین زمینه یادآور شده: «با توجه به تناسب کار و ورزش و لزوم توامانی کار با سلامت جسمی ، عقلی و روحی، الحاق بخش ورزش و کار و تشکیل وزارت تعاون، کار و ورزش پیشنهاد می گردد.»

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.