ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

تعداد بازدید : ۴۴۲
کد خبر: ۲۵۶۳۰
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱
با تدوین برنامه جامع همکاری ستاد و حوزه علمیه قم شکل گرفت؛
فصل جدیدی در هم افزایی مجموعه های فرهنگی و دینی برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن با امضای تفاهم نامه و برنامه جامع همکاری پنج‌ساله ستاد امر به معروف و نهی از منکر با مرکز مدیریت حوزه های علمیه قم آغاز شد.
هم افزایی دو مجموعه موثر برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛فصل جدیدی در هم افزایی مجموعه های فرهنگی و دینی برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن با امضای تفاهم نامه و برنامه جامع همکاری پنج‌ساله ستاد امر به معروف و نهی از منکر با مرکز مدیریت حوزه های علمیه قم آغاز شد.
این تفاهم نامه در 6 ماده و 4 تبصره به امضای آیت الله کاظم صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و آیت الله اعرافی رئیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه قم رسید و باب همکاری و استفاده از ظرفیت فرهیختگان حوزه و ستاد امر به معروف و نهی از منکر گشوده شد.
با امضای این تفاهم نامه، وضعیت تحقق فریضتین در سطوح ملی و اقشاری به صورت دوره ای آسيب شناسی خواهد شد و مطالعات تخصصی و راهبردی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر با همکاری طرفین انجام می شود.
فعال سازی و بکارگیری ظرفیت‌های پژوهشی و تبلیغی دستگاه‌های حاکمیتی در راستای فريضتين از جمله دیگر مفاد این تفاهم نامه است.
برای پاسخ‌گویی به نیازهای پژوهشی و کاربردی دو مجموعه، بانک اطلاعاتی ایجاد و ضمن اجرای پژوهش های تخصصی، دستاوردهای هر دو مجموعه به اشتراک گذاشته خواهد شد و در کنار آن، در زمینه تالیف، تدوین، تصحیح، تحقیق و ترجمه متون مرتبط یا یکدیگر همکاری خواهند داشت.
بر اساس این تفاهم نامه، ستاد امر به معروف و نهی از منکر حمایت حقوقی از طلاب و روحانیون در زمینه تشکیل گروه ها و تشکل های امر به معروف و نهی از منکر و شبکه سازی افراد، گروه ها و تشکل های فعال حوزوی در زمینه فريضتين را برعهده گرفته است و دوره های آموزشی- مهارتی تربیت مربی امر به معروف و نهی از منکر و کارگاه‌های مختلف آموزشی برای طلاب و خانواده های آنان به منظور آشنایی با قوانین حمایتی موجود را برگزار می نماید.
مدیریت حوزه علمیه قم با تهیه و تدوین محتوای تخصصی امر به معروف و نهی از منکر با مضمون فقهی و اجتماعی، برگزاری جلسات سخنرانی و کارگاه‌های ترویجی امر به معروف و نهی از منکر و تشکیل هیئت های اندیشه ورز، گام های مهمی در زمینه تقویت مبانی امربه معروف و نهی از منکر برخواهد داشت.
برای اولین بار، دروس فریضتین به عنوان درس رسمی حوزه برای همه طلاب ایجاد و در کنار آن رشته تخصصی فریضتین در سطوح ۲ و۳ حوزه طراحی و اجرا می شود.
دکتر مهدی دوستان معاون علمی و آموزشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر که در شکل گیری این تفاهم نامه و برنامه جامع همکاری نقش داشته، همکاری های آموزشی در زمینه طراحی رشته های تحصیلی تخصصی، تدوین متون، تربیت مربی و اجرای برنامه های آموزشی را از دیگر محورهای این تفاهم نامه برشمرد.
به گفته وی، عضویت در شوراها، کمیسیون ها، هیئت ها و کارگروه های کارشناسی و تخصصی یکدیگر، همکاری های فرهنگی- تبلیغی در جهت نشر و گسترش اندیشه و اجرای امر به معروف و نهی از منکر، تشکیل و فعالیت شوراهای امر به معروف و نهی از منکر و همکاری و مشارکت در تهیه و تدوین طرح های اجرایی، بخش‌های دیگری از این تفاهم نامه را تشکیل می دهند.
معاون علمی و آموزشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: به منظور اجرای این تفاهم نامه و برنامه پنج ساله همکاری، کمیته اجرایی متشکل از نمایندگان دو مجموعه تشکیل شده و اقدامات مشترک را طبق زمان بندی پیگیری خواهند کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.