ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

تعداد بازدید : ۹۸
کد خبر: ۲۵۵۸۱
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲
یکی از عواملی که سرنوشت انسان را تغییر می‌دهد انواع رسانه و خبرها است، مسئله کربلا و عاشورا و این مصیبت بزرگی که واقع شده محصول خبرهای زمان بوده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی  در دیدار با اصحاب رسانه خراسان جنوبی که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد؛ گفت: رسانه اگر در کار خود تحریف ایجاد کند، می‌تواند نوع بشر را از راه اصلی‌اش منحرف کند و آنگاه انسان منحرف، بدترین موجود عالم می‌شود.

 

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، اظهار داشت: کار خبرنگاری و رسانه، کاری پر اهمیت است که در بُعد مثبت آن بهترین کار و در بعد منفی آن بدترین‌کار است، کار شما خبرنگاران، سرنوشت، عمر و ارزش‌های انسان را رقم می‌زند و خوش به حال شما که توفیق پیدا کنید این امانت خدا و مردم را در جهت سازنده و برای رشد کمال و نجات انسان بکار گیرید که عاملی موثر است.

 

وی ادامه داد: اما افرادی که کارشان تحریف و دروغ است جلاد را به جای شریف و ظالم را به جای مظلوم رقم می‌زنند که بدترین خیانت را به خود و انسان انجام می‌دهند و امیدوارم خدواند به شما توفیق دهد در جهت ادای این امانت لحظه‌ای غفلت نکنید.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی، بیان داشت:   ما انسان‌ها که به این عالم آمده‌ایم یک فرصت بیشتر نداریم، زندگی تکرار نمی‌شود، انسان است که باید سرنوشت و هویتش را بدست قدرت خود رقم بزند و تمام سرمایه‌اش این است اگر ضایع شد ضایع می‌شود و اگر بارور شد بارور می‌شود.

 

حجت الاسلام ولمسلمین حاج آقای عبادی افزود: عواملی که روی سرنوشت انسان‌ها نقش دارند از جمله وراثت، تربیت و محیط است که به معنای عام آن خانواده، محیط و آنچه محیط را پر می‌کند مانند انواع خبرها را شامل می‌شود، انسان خودش را با آنها تطبیق می‌دهد حالا چه در تاریخ و چه در معاصر باشد اینها برای انسان سرنوشت‌ساز و تصمیم‌ساز است که چطور زندگی‌اش را پر کند.

 

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی، اظهار داشت:  یکی از عواملی که سرنوشت انسان را تغییر می‌دهد انواع رسانه و خبرها است، مسئله کربلا و عاشورا و این مصیبت بزرگی که واقع شده محصول خبرهای زمان بوده است یعنی حدود ۲۰ سال در یک خفقان یکطرفه و بصورت هدفمند و تحریف شرایطی را پیش آوردند تاجایی که حتی تعجب می‌کردند که مگر حضرت علی(ع) نماز می‌خواند.

 

وی گفت: شما انسان‌ها اشرف مخلوقات و تکریم شده هستید، آسمان و زمین برای شما خلق شده و یک سخت‌افزار و مقدمه‌ای برای حیات شما است و محصول بزرگ انسانیت اندیشه است زیرا نوع بشر می‌تواند تا مقام خداگونه شدن جلو برود اما اینها الگو و پیشوا دارد و بدون ابزار نمی‌شود و خدا اینها را داده است اما مصیبت که وارد شد این بود که آن محصول که ابزار کارش با نیرنگ و خونریزی به هم ریخت، گرک درنده می‌شود.

 

حجت الاسلام ولمسلمین حاج آقای عبادی در پایان خاطر نشان کرد: آنچه شما در زمان معاصر و گذشته تاریخ مشاهد می‌کنید که امروز سنبل سرکشی در فرهنگ غرب است اینها به خاطر توجه نکردن به اهل بیت (ع) بوده که انسان‌پرور بودند و با راه‌های انحرافی نیز کار بشر به اینجا رسانده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.