ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

تعداد بازدید : ۵۵۱
کد خبر: ۲۵۴۵۵
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹
دکتر هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف کشور از استاندار و مسئولینی که از خانم آمر به معروف یزدی حمایت کردند طی پیامی تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ستاد امر به معروف و نهی از منکر از استاندار و دادستان عمومی و انقلاب یزد و مقامات وزارت راه و شهرسازی همچنین دبیر این ستاد در استان یزد به خاطر اقدام سریع و قاطع در برخورد با یک مسئول خاطی و متخلف در جریان ضرب و جرح آمر به معروف توسط یک زن بی حجاب تقدیر کرد.
به دنبال ضرب و شتم خانم زینب جعفری معلم نخبه و فرزند شهید توسط یک زن بی حجاب در قطار تهران- یزد و ترک فعل و حمایت زشت رئیس قطار از این عمل ضد شرعی و قانونی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر بلافاصله پیگیری جدی جهت برخورد با خاطیان را آغاز کرد.
خوشبختانه با پیگیری های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد و تلاش های مجدانه دکتر مهران فاطمی استاندار یزد و ورود دادستان عمومی و انقلاب بلافاصله اقدامات لازم برای برخورد با عامل این اقدام زشت و غیرانسانی و حامیان وی به سرعت و جدیت انجام و پرونده ای در مراجع قضایی تشکیل شد.
همچنین استاندار به همراه حجت الاسلام ابوذر صانعی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد و جمعی از مقامات با حضور در منزل شهید علی جعفری از اقدام انقلابی و معروفانه خانم زینب جعفری تقدیر و از رفتار فرد متخلف همچنین رئیس و مأموران قطار ابراز تأسف کردند.
با رایزنی دبیر ستاد و پیگیری شخص استاندار و موافقت آموزش و پرورش استان، خانم جعفری به عنوان مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان در امور عفاف و حجاب منصوب شدند.
از سوی دیگر با اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر مرکز، وزارت راه و شهرسازی نیز وارد عمل شده و با دستور معاون وزیر و دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه، رئیس متخلف قطار از سمت خود تعلیق شد و شرکت راه آهن نیز اطلاعیه ای در این زمینه صادر کرد.
حجت الاسلام سیدعلی خان محمدی سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در این ارتباط گفت: مجموعه اقدامات استانداری، دبیر ستاد، دادستان عمومی و انقلاب یزد همچنین مقامات وزارت راه و شهرسازی از نظر ستاد قابل تقدیر و زنده نگه داشتن فریضتین واجب در جامعه است.
وی از استمرار پیگیری ها برای برخورد عبرت آموز با رئیس متخلف قطار خبر داد و گفت: در اجرای گشت ارشاد مسئولان، برخورد قاطع با چنین مدیران متخلفی تا برکناری، لازم و ضروری است.
خان محمدی از دادستان کل کشور جهت پیگیری ماجرا و معاون وزیر کشور جهت توبیخ و پیگرد پلیس متخلف ایستگاه راه آهن کاشان تشکر کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.