ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

تعداد بازدید : ۸۱۰
کد خبر: ۲۵۳۳۰
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
به دنبال ضرب و شتم معلم نخبه و فرزند شهید توسط یک زن بی حجاب در قطار تهران- یزد و حمایت از منکر توسط رئیس قطار از وی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر بلافاصله پیگیری جدی جهت برخورد با خاطیان به خصوص رئیس قطار را آغاز کرد.

پیگیری و برخورد با خاطیان ضرب و شتم آمر به معروف در قطار نهران یزد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛به دنبال ضرب و شتم معلم نخبه و فرزند شهید توسط یک زن بی حجاب در قطار تهران- یزد و حمایت از منکر توسط رئیس قطار از وی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر بلافاصله پیگیری جدی جهت برخورد با خاطیان به خصوص رئیس قطار را آغاز کرد.

در همین راستا صبح امروز با دعوت معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد، خانم زینب جعفری این معلم نخبه، در محل ستاد حاضر و ضمن تحسین و تقدیر از عمل منطقی و صحیح، هماهنگی های لازم جهت پیگیری جدی قضایی و برخورد با خاطیان این اتفاق ناگوار آغاز می شود.
خانم جعفری در این دیدار از مسئولان خواست: در پیگیری این مطالبه شرعی و قانونی، شخص بنده را مد نظر نداشته باشید و تمام همت خود را جهت رعایت حجاب و عفاف بانوان به کار بگیرید.
حجت‌الاسلام ابوذر صانعی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد با اظهار شرمندگی از روح پدر شهیدِ خانم جعفری گفت: متاسفانه شرایط طوری شده که فرزند نخبه شهیدی والامقام که خون خود را در مسیر حفظ نظام اسلامی اهدا کرده برای امر به معروف و نهی از منکر مورد اهانت و ضرب و شتم قرار گیرد و مدیری متخلف هم از او حمایت نمی کند.
این مقام مسئول، از پیگیری جدی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای برخورد با خاطیان خبر داد و گفت: با پیگیری ستاد و تاکید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد همچنین دادستان مرکز استان، پرونده قضایی برای برخورد با خاطیان در دادسرای عمومی و انقلاب و بدواً پرونده ای نیز در پلیس راه آهن استان یزد تشکیل شد.
وی افزود: برای برخورد با رئیس قطار و سایر متصدیانی که در اجرای قانون کوتاهی و در نقض آن همراهی کردند نیز علاوه بر پیگیری از طریق شورای امربه معروف و نهی از منکر اداره کل راه آهن استان یزد، از طریق ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور موضوع از وزارت راه و شهرسازی مطالبه و پیگیری شده است.
به گفته این مقام مسئول، افرادی که در ایستگاه کاشان به نخبه فرهنگی استان یزد اهانت کردند نیز تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

در قطار 620 تهران- یزد چه گذشت
به گزارش واصله، شب گذشته خانم زینب جعفری معلم نخبه آموزش و پرورش یزد و فرزند شهید علی جعفری در سالن اتوبوسی قطار 620 تهران- یزد متوجه حضور چند خانم بی حجاب شده و از مأمور قطار می خواهد که به آنان تذکر دهد.
با بی توجهی مأمور و سرمهماندار، وی به سراغ رئیس قطار به عنوان متولی اجرای قانون در قطار رفته ولی رئیس قطار با واکنش بد و غیرمسئولانه ای به این درخواست و با اظهار اینکه شما چه کاره هستید؟ و ما مشکلی با بی حجابی این افراد نداریم! از وی می خواهد به سالن دیگری برود.
در همین اثنا یکی از زنان بی حجاب که سر و وضع بسیار نامناسبی نیز داشته متوجه پیگیری های خانم جعفری شده ناگهان در راهروی سالن قطار به سمت وی حمله ور و با فحاشی و کتک کاری ابتدا چادر را از سرش کشیده و قصد کشف حجاب کامل این بانوی محجبه را داشته که با مقاومت وی، موفق به این کار نمی شود.
پس از لحظاتی سرمهماندار و رئیس قطار به داخل سالن آمده و متأسفانه این خانم محجبه را مقصر ایجاد اختلال در نظم عمومی معرفی و اعلام می کنند که در ایستگاه کاشان باید از قطار آنهم در ساعت یک بامداد پیاده شود و به پلیس ایستگاه کاشان نیز موضوع را گزارش می کنند!
با مقاومت این معلم نخبه، این بار نیز مورد بی احترامی مجدد توسط رئیس قطار همچنین پلیس ایستگاه قطار کاشان قرار می گیرد.
اسناد و مدارک از سوابق سوء خانم هتاک و بدحجاب خبر می دهد.

 طرح جامع ستاد امر به معروف برای پایان دادن به حوادث مشابه
به گفته یک مقام مسئول در ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در پی این حادثه و حوادث مشابه و مطالبات گسترده مردمی، این ستاد مصمم است طرح جامعی را برای پایان دادن به این حوادث ناگوار پیگیری و اجرا نماید.
گفتنی است که تصویب طرح جدید عفاف و حجاب و اجرای قانون در اماکن دولتی و توجیه مأموران و کارمندان دولت از مهمترین مطالبات ستاد امر به معروف و نهی از منکر به منظور کاهش تنش های اجتماعی است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.