ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

تعداد بازدید : ۸۴۸
کد خبر: ۲۴۵۲۷
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۰
امر به معروف و نهی از منکر پایه مردمی دارد
امر به معروف و نهی از منکر پایه مردمی دارد

بسم الله الرحمن الرحیم

با هدف احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد مردمی، اولین همایش گروه‌های جهادی مطالبه‌گر در اردبیل برگزار شد.
دکتر هاشمی گلپایگانی در این همایش اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر پایه مردمی دارد و در این فریضه الهی در حقیقت اعتراض به اعمال ناپسند و ناشایست مورد توجه و دقت نظر است.

وی تصریح کرد: باید اصلاح رویه را در این حوزه به ویژه احیای واقعی فریضه امر به معروف و نهی از منکر با حرکت‌ها و پشتیبانی‌های مردمی شاهد باشیم وگرنه در قالب یک دستگاه و نهاد دولتی نمی‌توان این فریضه الهی را به شایستگی ادا کرد.

در این همایش دکتر هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیان داشت:
تا زمانی که این فریضه از درون مردم و گروه‌های غیردولتی سازماندهی نشود، ما نمی‌توانیم نتیجه مطلوبی را از این حرکت‌ها بگیریم که ضروری است اصلاح فرآیندها به شکل صحیح و درست در قالب این امر خدایی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در بسیاری از کشورها حرکت‌های انجام شده اصلاحی بیشتر از بطن و متن مردم بوده و به هیچ وجه دستگاه‌های اجرایی دخالتی نداشتند و بهتر است در کشور ما نیز نظارت‌ها به صورت عمومی و فراگیر انجام شود

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.