ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

تعداد بازدید : ۱۱۶۹
کد خبر: ۱۴۷۲
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۲

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، آیت ا.. صفایی بوشهری رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در جلسه شورای معاونین ستاد استان بوشهر با ابراز خرسندی از برگزاری جلسه امر به معروف و نهی از منکر در ماه مبارک رمضان آن را نشان دهنده هماهنگی فرهنگ دینی و پیشرفت تمدنی اسلام دانست و از سردار جمیری و مجموعه شریف ستاد تشکر و برای جمع ، آرزوی موفقیت نمودند . ایشان در ادامه با بیان حدیثی گرانقدر از امیرالمؤنین امام علی (ع) در رابطه با سفارش آن حضرت به امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در باب امر به معروف و نهی از منکر ((الله الله فی امر به المعروف و نهی از المنکر یعنی اگر می خواهید خدا و دین خدا را و تمامی موازین الهی را مراعات کنید با تأکید بر این اصل که امر به معروف و نهی از منکر را مراعات کنید )) . افزودند امام علی (ع) هرچند کوتاه اما عمق جامعه شناسی و روانشناسی هدایتی در مورد امر به معروف و نهی از منکر و آسیب شناسی اجتماعی و تهدیدات را بیان می نماید .

وی با توصیه به اینکه می بایست هم در برنامه ریزی هم در مدیریت اجرا و هم در نظارت و بازتولید ، راهبرد امر به معروف و نهی از منکر را در دستور کار قرار داد چرا که در غیر اینصورت با ظهور منکر های جدید و عدم پالایش اجتماعی ، حوزه رشد و کمال جامعه محجور و عرصه نجات اجتماع بی یاور میگردد و در نهایت عرصه مختلف زندگی اجتماعی به دست اشرار و ابتذال خواهان افتاده و گسترش جغرافیایی پیدا می کند و نهایتاً کار از دست انسان های فرهیخته ، عدالت خواه و فرهنگی خارج میگردد .


آیت ا... صفایی بوشهری ریاست محترم ستاد فرمودند : این نکته مهمی است که تمام مردم عرصه امر به معروف و نهی از منکر که محصولش نجات جامعه و پیشرفت و رشد آن است را بعنوان یک سیاست راهبردی عمومی بشناسند و زندگی بر طبق این اصل نهادینه گردد ، چراکه امر به معروف و نهی از منکر مصداق بارز قانون مداری و همچنین منطبق با موازین کرامت انسانی و راه نجات انسان است لذا با نگاه عقل مستقل هم می بینیم این یک امر واجب است .

وی در ادامه افزودند تمامی حرکت های اساسی در اسلام منبعث از امر به معروف و نهی از منکر و خداوند متعال خود اولین آمر به معروف است چراکه هم جامعه انسانی اولیه و هم جامعه کنونی بشر را امر به معروف و نهی از منکر نموده و می نماید .لذا کاری که ستاد انجام می دهد نیز کاری خدایی است .

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله‌علیها» از منظر رهبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه‌ی کبری فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی سبک زندگی دخت گرامی پیامبر اسلام را در پنج سرفصلِ «رابطه با خدا؛ مدافع ولایت؛ همسر امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ ام‌ابیها و الگوی زن مسلمان ایرانی» تدوین و منتشر کرده است.
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.